Jak samemu postawić basen w ogrodzie?

Ocena: 0.00/0

Na upalne dni nie ma nic lepszego niż zimny sok oraz zanurzenie się w chłodnej wodzie. Jeżeli Twój ogród jest spory, to możesz pomyśleć o postawieniu w nim basenu, który z pewnością umili Twój dzień oraz pozwoli Twojej rodzinie na wspaniały relaks, opalanie się na kocyku czy zabawę, jak granie w piłkę. W sklepie asortyment jest obfity, dzięki czemu możesz dopasować basen pod względem wielkości i ceny.

Jak przygotować grunt pod basen?

Jeśli wybrałeś już basen, powinieneś poprawnie przygotować dla niego miejsce. Jeśli nie przeszkadza Ci usytuowanie go na trawie, to należy szczegółowo sprawdzić, czy w wyznaczonym miejscu nie leżą żadne kamienie bądź śmieci, które mogą przebić dno basenu. Aby dodatkowo zabezpieczyć kąpielisko, należałoby kupić stosowną matę czy też styropian, które zmiękczą podłoże. Na pewno nie chcesz również, aby do basenu wpadała nadmierna ilość owadów, jak również traw niesionych z wiatrem. W tym celu możesz nabyć stosowną pokrywę, którą założysz, kiedy nie będziesz korzystać z kąpieli. W sklepach dostępne są również specjalne maty grzewcze w postaci folii bąbelkowej, dzięki którym znajdująca się we wnętrzu woda szybciej się nagrzeje.

Basen ogrodowy wbudowany w ziemię czy składany — który wybrać?

Jest to kłopot wielu osób, które zastanawiają się nad nabyciem basenu do ogrodu. Te przenośne są przede wszystkim znacznie tańsze, bo ich koszt wynosi od 600 do 5000 zł. To, za co dodatkowo będziesz musiał zapłacić, to woda (zależnie od rozmiaru Twojego basenu), prąd oraz wszystkie dodatkowe akcesoria, takie, jak materace do pływania, osłona przed słońcem, pokrywa do basenu bądź drabinka (jeśli nie ma jej w zestawie). Baseny wbudowane w ziemie częstokroć wymagają pozwolenia na budowę, której koszt waha się od 10 000 do 40 000 zł. Do tego konieczne jest jego systematyczne sprzątanie, jak również filtracja wody. Koszty utrzymania basenu całorocznego to nawet 2000 zł. Nim zdecydujesz się na nabycie jednego z nich, zapoznaj się z dostępnymi ofertami oraz zastanów się, jak często będziesz z niego korzystał, aby nie okazało się, że wyrzuciłeś pieniądze w błoto.

Zadbaj o bezpieczne użytkowanie basenu ogrodowego przez Twoją rodzinę!

Niezależnie od tego, jak duży basen kupiłeś, to powinieneś zadbać o bezpieczne użytkowanie go przez całą Twoją rodzinę. Jeżeli jest on mniejszych rozmiarów, należy pamiętać o podłączeniu filtra oraz odłączeniu go, gdy ktoś chce popływać lub zbliża się burza. Natomiast przy większych rozmiarach powinien mieć zamontowaną drabinkę. Najlepiej, gdyby podczas kąpieli był przynajmniej jeden z rodziców!

Informacje:
Oceń Artykuł:

0Komentarze

Brak komentarzy