Pierwszy taniec na weselu – jak powinien wyglądać?

Ocena: 0.00/0

Czy zbliża się czas Waszego ślubu i wesela? Jeśli tak, na pewno już myśleliście o liście gości, miejscu i wielu innych aspektach. Być może w tym planowaniu zapomnieliście o jednej kwestii, która zajmuje wiele czasu. Mowa oczywiście o pierwszym tańcu weselnym. Wbrew pozorom ta sprawa jest o wiele trudniejsza do organizacji, niż się wydaje.

Jednym z ważnych aspektów do ustalenia jest niezaprzeczalnie kwestia zorganizowania sali weselnej. To najczęściej w głowach kobiet rodzi się więc wyobrażenie o swoim wymarzonym pierwszym tańcu. Ze wszystkich sił namawia więc narzeczonego, ażeby zdecydować się na ich wspólny pierwszy taniec w trakcie wesela.

Czy zdecydować się na pierwszy taniec na weselu?

Dla wielu par nie jest to tak naprawdę łatwa decyzja. Wielu ludzi jest z natury skromna i nie czuje się komfortowo w trakcie występów publicznych. Jeśli przychodzi mu to z łatwością, to wskazuje to o doświadczeniu zdobytym w przeszłości. W związku z tym wahamy się z decyzją, czy zaryzykować miesiące spędzone na ćwiczeniach układu oraz nauki kroków w takt melodii. To trwa aż tyle? Czasem tak, bo przecież nie każdy jest urodzonym tancerzem.

Pierwszy taniec Pary Młodej – jak zdecydować o piosence i typie tańca?

Jeśli jednak zdecydujemy się na ten krok, ważne jest, aby wybrać stosowny utwór. Taki do którego będziemy tańczyć z rozkoszą. To zależy tylko od nas i naszych indywidualnych preferencji.

Jeżeli chęci są duże, a czujemy się zagubieni, możemy zapisać się do specjalnych szkół tańca, jakie proponują naukę układu „pierwszy taniec weselny”. Po naradzie z instruktorem wybierzemy właściwy utwór oraz styl, a specjalista przygotuje nam choreografię, jaką będziemy ćwiczyć. Jeśli czujemy się na siłach, możemy zastanowić się nad tym sami, bez udziału osób trzecich. Wówczas możemy zacząć ćwiczyć zaplanowany w głowach układ czy też zainspirować się gotowym, znalezionym w Internecie czy telewizji.

Jak dopracować choreografię i kroki tańca nowożeńców?

Jeżeli jesteśmy z natury skromni, a wszelakie występy peszą nas, nie powinniśmy tego lekceważyć. Spontaniczny występ „na żywo”, może nam się nie udać i poczujemy się poniżeni. W związku z tym gdy pożądamy spełnić swoje marzenie i zatańczyć, powinniśmy się do tego odpowiednio przygotować. Wszystko po to, aby czuć się pewnie w tym najważniejszym dniu.

Panie mogą doprowadzić do doskonałości kroki, trenując w przeróżnych strojach, najlepiej utrudniać sobie zadanie, trenując w ciężkich sukienkach lub spódnicach. Pamiętajmy, że suknia ślubna układa się w tańcu trochę inaczej aniżeli dres. Panowie niech ubiorą niezbyt wygodne buty, aby trenując unoszenia lub obroty przyzwyczaić się do tańca na sali weselnej, gdzie może być ślisko.

Sam taniec niech będzie odzwierciedleniem naszych osobowości, niech uzewnętrznia nasze charaktery. Jeśli para to naturalni oraz otwarci ludzie wybierzmy na przykład szalony miks walca z cza-czą. Jeżeli mamy do czynienia z osobami cichymi i raczej wycofanymi, niech będzie to romantyczny fokstrot z klasycznym utworem.

Jak reagować na problemy podczas pierwszego tańca Pary Młodej?

Nie odstraszaj się pomyłkami na sali treningowej czy weselnej. Twoi bliscy wiedzą, że nie jesteś zawodowym tancerzem, więc na pewno i tak pozytywnie ich zaskoczysz. Zdecyduj się na humor i pełen optymizm, a treningi staną się tylko i wyłącznie przyjemnością. Warto skupić się na wprowadzeniu pozytywnej energii na treningach, a na pewno o wiele szybciej nauczycie się choreografii.

Informacje:
Oceń Artykuł:
Tagi Artykułu:

1Komentarze

teodor1999

Ja bardzo miło wspominam pierwszy taniec i był on wymyślony przez nas.

2022-04-21
Czy zbliża się czas Waszego ślubu i wesela? Jeśli tak, na pewno już myśleliście o liście gości, miejscu i wielu innych aspektach. Być może w tym planowaniu zapomnieliście o jednej kwestii, która zajmuje wiele czasu. Mowa oczywiście o pierwszym tańcu weselnym. Wbrew pozorom ta sprawa jest o wiele trudniejsza do organizacji, niż się wydaje.Jednym z ważnych aspektów do ustalenia jest niezaprzeczalnie kwestia zorganizowania sali weselnej. To najczęściej w głowach kobiet rodzi się więc wyobrażenie o swoim wymarzonym pierwszym tańcu. Ze wszystkich sił namawia więc narzeczonego, ażeby zdecydować się na ich wspólny pierwszy taniec w trakcie wesela.Czy zdecydować się na pierwszy taniec na weselu?Dla wielu par nie jest to tak naprawdę łatwa decyzja. Wielu ludzi jest z natury skromna i nie czuje się komfortowo w trakcie występów publicznych. Jeśli przychodzi mu to z łatwością, to wskazuje to o doświadczeniu zdobytym w przeszłości. W związku z tym wah...