Nie wiesz, jaki dywan zakupić do pokoju dziecka? Poznaj nasze rady!

Ocena: 0.00/0

Jeżeli zamierzasz zakupić dywan do pokoju dziecka, to zwróć szczególną uwagę na kilka istotnych spraw, które omawiamy w naszym dzisiejszym artykule! Przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo użytkowania dywanu, jego rozmiar oraz dopasowanie wizualne do całego wnętrza. Pamiętaj również, że dziecko bardzo chętnie korzysta z podłogi przy zabawie, co dodatkowo należy wziąć pod uwagę przy wyborze dywanu do pokoju malucha!

 

Jaki jest idealny rozmiar dywanu do pokoju dziecinnego?

Warto kupić większy dywan, na którym dziecko będzie mogło swobodnie się bawić, a w szczególności biegać na bosaka — co akurat maluchy lubią robić najbardziej! Brzegi dywanu można wsunąć pod meble czy łóżko, dzięki czemu w trakcie intensywnych zabaw nie będzie się przemieszczał.

Czyszczenie dywanu w dziecięcym pokoju – co trzeba wziąć pod uwagę?

Dywan dla dzieci musi być szczególnie łatwy w utrzymaniu — dać się szybko wyprać, nawet z zastosowaniem domowych sposobów. Dzieci nie zwracają uwagi na podłoże np. podczas gdy bawią się kredkami na posadzce, piją czy jedzą. Co więcej, jeśli mamy w domu także zwierzęta, które bawią się z naszymi maluchami, musimy pamiętać o tym, aby z wybranego przez nas dywanu bez trudu dało się usunąć ich sierść.

Dywan do pokoju dziecięcego – jaki wybrać materiał?

Materiał, z którego będzie wytworzony nasz dywan do pokoju dziecinnego, też nie jest bez znaczenia. Najlepszy byłby z polistyrenu czy też akrylu. Modeli z długim włosiem lepiej się wystrzegać. Resztki rozmaitych rzeczy pozostałych po zabawie mogą być ciężkie do usunięcia. A na dodatek dla dzieci z alergią również lepiej sprawdzi się dywan wytworzony ze sztucznego materiału. Dla najmłodszych lepiej kupić grubszy dywan, który zamortyzuje wszystkie upadki i potknięcia.

Wzór dywanu w pokoju dziecięcym – jaki kupić!

Nasza pociecha na pewno będzie radosna, jeśli na dywanie pojawią się jej ukochane postacie z bajek. Należałoby również wziąć pod uwagę modele z rozmaitymi figurami geometrycznymi, kołami, czy motywem puzzli, które będą dodatkowo aktywizować dziecko do zabawy. Warto jednak rozważyć bardziej stonowane kolory, które będą pasowały do każdej stylizacji  w razie remontu pokoju.

Jak zatroszczyć się o bezpieczeństwo dziecka w czasie zabawy na dywanie?

Bezpieczeństwo dziecka jest priorytetowe. Należy odpowiedzialnie robić zakupy, aby nie narażać swojego dziecka na niepotrzebne problemy. Przy zakupie dywanu do jego pokoju, trzeba dopilnować, aby dywan nie był wykonany z materiału szkodliwego. Należałoby położyć go na całej podłodze, zapobiegnie to przesuwaniu się po całej powierzchni. Dzięki grubszej powłoce umożliwia izolację pociechy od zimnej podłogi!

Informacje:
Oceń Artykuł:

0Komentarze

Brak komentarzy

Jeżeli zamierzasz zakupić dywan do pokoju dziecka, to zwróć szczególną uwagę na kilka istotnych spraw, które omawiamy w naszym dzisiejszym artykule! Przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo użytkowania dywanu, jego rozmiar oraz dopasowanie wizualne do całego wnętrza. Pamiętaj również, że dziecko bardzo chętnie korzysta z podłogi przy zabawie, co dodatkowo należy wziąć pod uwagę przy wyborze dywanu do pokoju malucha! Jaki jest idealny rozmiar dywanu do pokoju dziecinnego?Warto kupić większy dywan, na którym dziecko będzie mogło swobodnie się bawić, a w szczególności biegać na bosaka — co akurat maluchy lubią robić najbardziej! Brzegi dywanu można wsunąć pod meble czy łóżko, dzięki czemu w trakcie intensywnych zabaw nie będzie się przemieszczał.Czyszczenie dywanu w dziecięcym pokoju – co trzeba wziąć pod uwagę?Dywan dla dzieci musi być szczególnie łatwy w utrzymaniu — dać się szybko wyprać, nawet z zastosowaniem domowych sp...